עיצוב פנים


 

מה היא משמעות המילה עיצוב ? במקרה שלנו, עיצוב פנים של מבנה מדובר בתכנון הצורה הפנימית של חללי המבנה השונים.

האם קיימת איזו נוסחה קבועה, בדוקה  ומנצחת לעיצוב פנים ? ממש לא, מכיוון שלכל אחד מאיתנו יש טעם שונה. מטבע הדברים הוא שגם עיצוב הפנים של החללים (חדרים) שלנו יתאים לטעם האישי, לאווירה, לאופי, לסגנון ולאהבות של כל אחד מאיתנו.

בנוסף לעיצוב הפנים, לא פחות חשובה היא הפונקציונאליות, התפקוד של החללים ולכן רצוי מאוד שעיצוב הפנים יעשה באופן כזה שיענה הן על צרכי העיצוב והן על התפקוד הטוב והזורם של המבנה, בנוסף לעיצוב הפנים יש גם צד אומנותי.

את עיצוב הפנים אפשר לחלק לשלושה סגנונות עיקריים:

  • הסגנון המודרני -הוא סגנון בעל קוים ישרים ונחשב גם לסגנון "נקי" ולמרות הקווים הישרים ולגוונים המתונים, ניתן גם לשלב, למי שמאיתנו אוהב, זה עניין של טעם, גם פרופילים דקורטיביים בסגנון מודרני.
  • הסגנון הכפרי -מאופיין בשימוש בחומרים טבעיים כגון: עץ, אבן. החומרים הללו יכולים להשתלב בעיצוב הפנים שניצור במתכונתם הטבעית ו/או לאחר שעובדו באופנים רבים ושונים.
  • הסגנון העתיק -הוא סגנון מאוד מיוחד, שלא כל אחד מאיתנו יתחבר אליו בקלות, עיצוב פנים שהיה מאוד נפוץ בתקופת המלכים השונים, שמאופיין בריהוט עם פיתוחים, גילופים וסלסולי בסיומת הידיות ורגלי הריהוט, הספות והכיסאות ברוב המקרים מרופים בבדי קטיפה, שטן ודומיהם. עיצוב כזה לרוב יהיה יקר (כלכלית) מכיוון שמדובר ברהיטים בעלי וותק של שנים רבות, אך כיום גם ניתן להשיג ריהוט דמוי עתיק שמיוצר בימינו אלו באמצעים טכנולוגיים מתקדמים ועלותו סבירה, על איכותו ניתן לחלוק.

לכן, חשוב מאוד לפני שפונים למעצב פנים, לגבש דעה ולהחליט לאיזה סגנון פנינו מועדות. המלצתי היא לא לערבב סגנונות מרובים -זה לא מוסיף לעיצוב הפנים הסופי.

אני אישית ממליץ להיכנס למגזיני עיצוב שונים, לתור את רשת האינטרנט ולחפש כל מיני תמונות עם סגנונות העיצוב השונים הללו ולנסות להבין מה מרגיש לנו לחוש טוב יותר, איזה סגנון מדבר אלינו ועושה לנו להרגיש בבית, כך כשתגיעו אל המעצב, תהיו כבר מגובשים ונחושים בסגנון עיצובי שלכם וזאת תהיה נקודת המוצא לעיצוב הפנים שלכם.

פס אפור - [IMG]

 

 

בניית אתרים